ZAČÍNÁ ADVENT, 28.11.2021 - slovo ředitelky školy

Publikováno: 26.11.2021 Autor(ka): A M

ZAČÍNÁ ADVENT, 28.11.2021

Advent – čas očekávání něčeho krásného, období předvánočního času, doba strávená v rozjímání o časech příštích i těch minulých. ČAS – každého z nás občas čas dohání nebo předbíhá, a pokud máme štěstí, podaří se nám čas využít do poslední vteřinky.

Letošní čas adventní se nese opět v duchu mimořádných opatření, která nepřejí času strávenému v pohodě s našimi nejbližšími a s našimi přáteli.

Poprvé jsme přerušili tradici společného rozsvícení adventního věnce a vánočního stromečku v loňském roce. Bohužel ani v letošním roce nebude tradiční zahájení adventu díky vydaným opatřením. Přejme si, aby se ono „ mimořádné opatření“ nestalo „opatřením tradičním“, abychom se co nejdříve vrátili k životu, na který jsme zvyklí. Přejme si, aby naše děti i budoucí generace nebyly ochuzeny o „společenský“ adventní čas, který nás všechny přivádí do období Vánoc, nejkrásnějších svátků v roce nejen pro děti, ale také pro dospělé. Vždyť každý z nás dospěláků vidí ve svých vzpomínkách svoje dětské rozzářené oči před vánočním stromkem a hledající pod ním „onen nejlepší“ dárek, který si tolik přál.

Přeji všem, aby letošní čas adventu byl poklidný a dokázali jste využít každé volné chvilky pro ČAS strávený s rodinou a ve ZDRAVÍ.

Vánoční svátky ať jsou těmi nejradostnějšími a takovými, na které budete rádi vzpomínat.

Nový rok 2022 přeji nám všem, aby byl rokem zdravým, usměvavým a v mnoha ohledech úspěšným. Rokem, kdy se budeme setkávat s úctou k lidem, s úctou sami k sobě, s úctou k životu a mine nás lhostejnost, neomalenost a agresivita okolí. Ze srdce vám přeji - nejen v roce 2022 - hodně zdraví, štěstí, klidu, pohody, spokojenosti a radosti.

Růžena Kybikásová, ředitelka školy