Rouška nebo štít? (ve škole od 18. 11. 2020)

Publikováno: 16.11.2020 Autor(ka): T P

Vážení rodiče,

v pokynu MŠMT k otevření škol od 18. 11. 2020 je mino jiné stanoveno, že:   "Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.".

Dle MZČR není možné použít ochranný štít místo roušky. "Dle odborného stanoviska Centra epidemiologie a mikrobiologie Státního zdravotního ústavu ze dne 21. dubna 2020 nelze pouhé nošení ochranného štítu bez ústenky (roušky) v současné situaci považovat za dostatečnou ochranu dýchacích cest.".

Z tohoto důvodu není možné, aby žáci používali ochranný štít v budově školy místo roušky. Štít je možné použít pouze jako případnou zesilující ochranu spolu s rouškou.

 

Informace MŠMT k provozu škol a školských
zařízení od 18. listopadu 2020

https://koronavirus.edu.cz/files/informace-k-provozu-skol-a-skolskych-zarizeni-od-18-11-2020.pdf

 

Stanovisko MZČR k nošení štítu místo roušek:

https://koronavirus.mzcr.cz/stanovisko-k-noseni-ochranneho-stitu-bez-rousky/