Vzpomínka na prázdniny...

Publikováno: 22.8.2021 Autor(ka): A M

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK ZAČÍNÁME NA NAŠICH STRÁNKÁCH NETRADIČNĚ, A TO VZPOMÍNKOU NA ZAČÁTEK PRÁZDNIN...

Hrad Krakovec a dětské kresby na téma "A to je ta krásná země, země česká, domov můj!"

V závěru loňského školního roku se naši žáci zapojili do akce, společně s Dětským centrem Světlušky ve Tmani, představit dětská výtvarná dílka návštěvníkům hradu Krakovec v souvislosti s výročím upálení mistra Jana Husa v Kostnici 6. 7. 1415.      Výstava dětských kreseb se zde koná již od roku 2015 a naši žáci se již v minulosti některých výstav účastnili.

Proto jsme se vypravili 6. července na hrad Krakovec výstavu shlédnout a porovnat naše obrázky s obrázky dětí z jiných škol. Líbily se nám všechny vystavené práce, každý obrázek měl své kouzlo a byl něčím výjimečný. Jako bonus nás čekala prohlídka romantického hradu, krásné počasí a úžasná okolní příroda.          

Všem doporučujeme návštěvu Krakovce jako tip na rodinný výlet. Posuďte sami, zda se vydat do hradu rytíře Brtníka z Brtníku a jeho dcery Leontýnky, protože film „Ať žijí duchové“ se natáčel právě zde na Krakovci.